Aká je minimálna veľkosť úlomku detekovateľného plastu, ktorý môže byť detekovaný s detektorom kovov?

xdetect-compound_blue3

Neexistuje žiadna priamočiara odpoveď na túto otázku, pretože odpoveď závisí od:

a) druhu plastu použitého v detekovateľnom produkte,

b) typu detektora kovov používaného na kontrolu potravín a

c) druhu spracovávanej potraviny.

Každá z vyššie uvedených troch faktorov môže mať vplyv na pravdepodobnosť odhalenia detekovateľného plastu.  Nie je bezpečné, aby sa stanovovali všeobecné predpoklady, nakoľko každá aplikácia a proces sa musí posudzovať ako špecifický prípad.

Odporúča sa, aby koncoví užívatelia otestovali  najprv na svojom kontrolnom systéme  akýkoľvek  nový detekovateľný produkt a jeho úlomky, skôr než ho zavedú do výrobného procesu a priestoru.

 

Kliknite sem a prečítajte si celý článok na webových stránkach BST!

Normy v potravinárskom priemysle – zameranie na HACCP

V Európe sú potravinárske podniky právne zodpovedné za bezpečnosť potravín, ktoré vyrábajú, prepravujú, skladujú alebo predávajú. Ich povinnosťou je uskutočňovať preventívne opatrenia, identifikovať a kontrolovať riziká ešte skôr, než by mohla byť ohrozená bezpečnosť potravín. Mnohé potravinárske podniky dodržiavajú príslušné priemyselné štandardy, aby udržali súlad s požiadavkami na bezpečnosť.

 

haccp

Čítať viac

Stiahnutie tyčiniek Mars a Snickers z pultov

Mars tvrdí, že jedna Nemka našla v čokoládovej tyčinke asi pol centimetra veľký kus plastu. Vzápätí rozhodol, že sladkosti stiahne z regálov.

  1. feb 2016 o 15:33    TASR

Mars sa rozhodol dobrovoľne stiahnuť cukrovinky z predaja. (Zdroj: TARS/AP)

Mars

BRATISLAVA. Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR žiada spotrebiteľov, ktorí si zakúpili výrobky amerického výrobcu sladkostí Mars, aby ich nekonzumovali, respektíve vrátili do obchodu, v ktorom tovar zakúpili.

Oznámila to ŠVPS v súvislosti s utorkovými (23. 2.) informáciami, že Mars v 55 krajinách, najmä v Európe, sťahuje z obchodov niektoré zo svojich produktov. Informáciu ako prvé priniesli topky.sk a aktuality.sk. Čítať viac